Sigorta Kapsam ve Seçenekler
Gönderilerinizin, nakliyat sırasında kaybolması veya hasar görmesi risklerine tedbir olarak sigortalarını yaptırabilirsiniz.
Sigortanız, en geniş sigortalama kapsamı sunan "ALL RISK" teminatı ile yapılacaktır. Sanex Lojistik gönderilerinize uygun olarak ekteki sigorta seçeneklerini sunmaktadır.

Sanex Cargo HizmetlerDoküman Sigortası
Doküman gönderilerinizin nakliyat sırasında kaybolması veya hasar görmesi risklerine tedbir olarak sigortalarını yaptırabilirsiniz. Bu seçenek ile gönderilerinizin sadece yeniden yapım, yeniden üretim yada yeniden basım maliyetlerini (malzeme maliyeti ve makul işçilik maliyeti dahil) 5 EUR prim ödeyerek ve gönderi başına ödenecek üst limit 500 EUR olmak şartıyla sigortalatabilirsiniz. Doküman gönderilerinizi sigortalatmak için konşimento üzerindeki sigorta kutucuğunu işaretlemeniz yeterli olacaktır. Bu sigorta sadece aşagıda yazılı doküman çeşitleri için yapılabilir. Broşür ve katalog, kartvizit, kitapçık, fotoğraf, poster, basılı kırtasiye malzemesi,bilet, ehliyet, tapu senedi, sertifika, konşimento, bono ve hisse senedi kuponları, nakit odeme emri, depozito sertifikası, finansal çek (hamiline yazılmış çekler hariç), akreditif, kredi ve teminat mektupları, ödeme emri, depo alındı makbuzu.
SANEX EXPRESS,Rusya Kargo,Rusya Lojistik,Rusya Cargo,Rusya Kargo,Hava Taşımacılık,Hava Kargo,İstanbul,Moskova Hava Kargo,Rusya Fuar Taşama,Rusya Fuar TaşımacılıkGönderi Başına Bildirim
Bu seçenek ile gönderilerinizi sigortalatmak için her gönderide konşimento üzerinde "sigorta" kutucuğunun işaretlenmesi ve sadece numuneler için gönderi bedelinin ilgili kutucuğa yazılması gerekmektedir. Sigorta primi mal bedeli üzerinden hesaplanmakta olup gönderiniz için ödenmesi gereken prim değerini 0212 474 65 65 no 'lu telefonu arayarak müşteri hizmetlerimizden öğrenebilirsiniz.
Coğrafi Sınırlamalar
Ekteki ülkelere Türkiye'den gönderilen ya da bu ülkelerden Türkiye'ye gelen ürünler Sanex Cargo sigorta kapsamı dışındadır. Afganistan, Küba, Irak, Myanmar, Kuzey Kore, Sudan, İran Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Ürünler
Tehlikeli madde, canlı hayvan, canlı bitki, antika ve sanat eseri, para ve değerli kağıt, değerli taş(gümüş haricinde), tütün ürünleri ve sigara, insani yardım amaçlı yapılan gönderiler,her türlü silah patlayıcı ve yanıcılar, bulk (ambalajsız) malzemeler, nüfus cüzdanı, pasaport.

©2000-2015 All Rights Reserved Saneks Uluslararası Kargo ve Kurye Tur.Hiz.Dış Tic.Ltd.Şti Head Office: Kocasinan Merkez Mah. Şehit Özkan Şahin Sok. No:4 Yenibosna İstanbul – TURKEY  Tel :+0090 212 474 65 65 Pbx